Pracownia neonów

Podstawowym elementem neonu są rurki neonowe wykonane ze szkła wysokiej jakości o średnicy od 6-21 mm. Przy użyciu neonów o większej długości stosuje się podział na systemy - odcinki. Systemy te łączy się szeregowo, krańcowe elektrody podłącza się do transformatora. W celu uzyskania różnych barw świecenia stosuje się gaz Neon - czerwony kolor, Argon - niebieski kolor, dodatkowo wnętrza rurek pokrywa się luminoforem, który w połączeniu z neonowym światłem Neonu lub Argonu daje bardzo szeroką gamę barw, ale rurki takie nie podłączone do prądu mają barwę przezroczystą lub mleczno-białą. Dlatego do produkcji neonów zastosowanie mają także rurki ze szkła kolorowego, które nie emitując światła mają również atrakcyjny wygląd.

Neon jest jednym z najbardziej ekonomicznych źródeł światła, a dodatkowo cechuje się bardzo długą trwałością - nawet do 20 lat. W praktyce czas świecenia uzależniony jest od wielu czynników tj:
- technologia produckji,
- czystość gazu szlachetnego,
- odpowiedni dobór transformatorów,
- czynniki atmosferyczne

Do zasilania używa się transformatorów wysokiego napięcia oraz zasilaczy elektronicznych o napięciu 1000-10000V i prądzie 20-100mA. Transformatory potrafią wytworzyć większą ilość energii elektrycznej, ale ich wadą jest duża waga i wymiary. Zasilacze posiadają znacznie mniejsze wymiary i wagę, ale nie są w stanie wytworzyć tak dużej energii elektrycznej jak transformatory. Porównując oba typy urządzeń - do zasilania dużych reklam montowanych na powietrzu stosuje się transformatory, a do małych reklam wewnętrznych zasilacze.

Posiadamy profesjonalnie wyposażoną pracownię neonów, opartą o najnowsze rozwiązania technologiczne. Pracownia wyposażona jest w sprzęt produkowany w USA przez DACO Neon Equipement.
Wieloletni okres świecenia rur neonowych daje satysfakcję nam jako producentowi oraz Państwu, których reklama jest widoczna z dużej odległości i na długo zapada w ludzkiej podświadomości.
 
 
 
 
W3C CSS
W3C XHTML 1.0